Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Alkomaty bezustnikowe

 

     Alkomaty bezustnikowe mają możliwość przeprowadzania testu zwanego testem „pasywnym”. Podczas badania na obecność alkoholu osoba nie dmucha w ustnik, tylko w kierunku urządzenia. Takie alkomaty nazywane są "bezustnikowymi" i są używane do przesiewowego badania osób. W porównaniu do tradycyjnych alkomatów urządzenia te są mniej precyzyjne i dają one ogólny wynik negatywny lub pozytywny.

     Mogą zaistnieć takie sytuacje, gdy będziemy musieli przeprowadzić badanie trzeźwości dla większej liczby osób. Wymaga to zastosowania odpowiedniego do tego sprzętu pomiarowego. Do takiego pomiaru warto zaopatrzyć się w alkomat bezustnikowy, który jest bardzo praktycznym rozwiązaniem w takowej sytuacji bez zbędnego zbytniego tracenia czasu.. Jednorazowy pomiar trwa zaledwie kilka sekund i daje wiarygodny wynik na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

      Powyższa sytuacja zbiorowego pomiaru trzeźwości jest trudniejsza do przeprowadzenia logistycznie przy zastosowaniu alkomatów ustnikowych, gdyż za każdym razem trzeba by było zakładać nowy ustnik z przyczyn zdrowotnych. Jedna osoba w stosunkowo krótkim czasie może obsłużyć bardzo wiele osób np. strażnik przy wejściu do zakładu pracy, co daje pracodawcy lub przełożonemu komfort w kierowaniu zespołem ludzi. Nasz sklep, alkomaty-slask, oferuje bogatą ofertę tych urządzeń pomiarowych.

Bezustnikowe

Dlaczego używa się alkomatów bezustnikowych?

     Badanie alkomatem bezustnikowym umożliwia operatorowi szybkie sprawdzanie obecności alkoholu u większych grup ludzi. Na przykład w schroniskach dla bezdomnych czy spotkaniach grup terapeutycznych. Osobom, które mają alkohol w oddechu, można wykonać bezpośredni i szybki test oddechowy w celu określenia czy osoba jest ta trzeźwa.

     Pasywne testy alkoholowe dają wynik pozytywny lub negatywny. Ponieważ urządzenia nie są w stanie precyzyjnie kontrolować mierzonej objętości oddechu, nie są w stanie dokładnie zmierzyć poziomu alkoholu. Mogą jednak łatwo wykryć, czy dana osoba ma alkohol w oddechu, czy nie. Niektóre urządzenia wyświetlają wyniki jako „pozytywne” lub „negatywne”. Inne urządzenia, używają kolorowego wykresu słupkowego, aby wskazać obecność alkoholu we względnych stężeniach.

Jak działają pasywne alkomaty?

     Alkomaty bezustnikowe wykorzystują małą pompkę, która działa przez kilka sekund, zasysając powietrze do czujnika. Podczas testowania osoby operator instruuje osobę, aby dmuchała w urządzenie, gdy operator uruchamia pompę. Następnie pobrana próbka powietrza jest analizowana pod względem zawartości alkoholu.

      Nasz sklep oferuje również urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu we krwi. Urządzenia tego typu są jeszcze dokładniejsze i bardziej wiarygodne, a ich kalibracja odbywa się przeważnie raz do roku. Mogą one stanowić dodatkowe źródło uwiarygodniające wcześniejszy pomiar alkomatem wydechowym, gdy badana osoba nie zgadza się z jego pozytywnym lub negatywnym wynikiem. Jest to oferta nie tylko dla firm, ośrodków odwykowych czy szkół, ale również dla osób prywatnych, które chcą mieć całkowitą pewność prawidłowego wyniku przeprowadzonego pomiaru innym urządzeniem. Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją handlową.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl