Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
W jaki sposób prawidłowo korzystać z alkomatu? 0
W jaki sposób prawidłowo korzystać z alkomatu?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup alkomatu do użytku osobistego. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż dzięki temu urządzeniu w dowolnym momencie można skontrolować swoją trzeźwość. W głowie większości użytkowników analizatorów wydechu rodzi się pytanie, co zrobić, by alkomat posłużył jak najdłużej? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na nurtujące Was zagadnienie.

Prawidłowe używanie alkomatu – cenne porady

Wbrew pozorom bardzo ważne jest, by wiedzieć jak poprawnie używać alkomatu. Niewłaściwe stosowanie urządzenia może doprowadzić nawet do jego uszkodzenia, ale co równie istotne, do zafałszowania wyników pomiaru. Oto lista najważniejszych porad, które sprawią, że Wasze analizatory wydechu będą służyły Wam przez wiele lat.

czytaj całość »
Kiedy pojawia się komunikat flo na alkomacie i co oznacza ? 0
Kiedy pojawia się komunikat flo na alkomacie i co oznacza ?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup alkomatu do użytku osobistego. Tego typu urządzenia prócz wyników pomiaru wyświetlają wiele komunikatów, a jednym z nich jest “FLO”. Niektórzy zapewne obawiają się, że informuje on o awarii alkomatu. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? W tym artykule szerzej objaśnimy, jakie zadanie pełni komunikat “FLO”.

Jakie funkcje pełnią komunikaty w alkomatach?

Alkomaty wyświetlają szereg informacji przy pomocy komunikatów. Dzięki temu możemy się dowiedzieć m. in. Jaki jest stan urządzenia, ale nie tylko. Informacje o typach komunikatów znajdują  się w instrukcji urządzenia, dlatego pierwsze co powinniśmy zrobić po kupnie alkomatu, to szczegółowe zapoznanie się z jej zawartością.

W tym miejscu warto nadmienić, że komunikaty najczęściej wyświetlane są w postaci skrótów angielskich słów. Jest to spowodowane tym, że ten język jest najpopularniejszy na świecie, a co za tym idzie przekazane przez alkomat informacje będą zrozumiałe dla mieszkańców prawie każdego zakątka globu.

czytaj całość »
Czy piwo zero jest naprawdę bezalkoholowe? 0
Czy piwo zero jest naprawdę bezalkoholowe?

Każdy odpowiedzialny kierowca dobrze wie, że po spożyciu piwa nie wolno wsiadać za kierownicę. Czy inaczej sytuacja wygląda w przypadku wariantu zero?

Piwo bezalkoholowe cieszy się stale rosnącą popularnością. Spożywane jest podczas różnych przyjęć, w plenerze, czy na grillu z rodziną lub znajomymi. Piwo „zero” produkowane jest przez większość popularnych browarów, w różnych wariantach smakowych. Nic dziwnego, że sięga po nie coraz więcej osób. Jednak czy po spożyciu takiego piwa można prowadzić samochód? Jeśli zastanawiacie się nad tym zagadnieniem, to w tym artykule postaramy się szczegółowo rozwinąć temat i rozwiać wszelkie wątpliwości.

czytaj całość »
Czy badania alkomatem w dobie pandemii koronawirusa są bezpieczne ? 0
Czy badania alkomatem w dobie pandemii koronawirusa są bezpieczne ?

Pandemia koronawirusa spowodowała, że na prawie całym świecie zostały wprowadzone obostrzenia, które miały na celu zniwelować rozprzestrzenianie się groźnej choroby. Choć wirus nieco wyhamował i większość uciążliwych nakazów przestało obowiązywać, to nadal trzeba być ostrożnym. W związku z tym, w dzisiejszym artykule zajmiemy się wpływem, jaki pandemia korona wirusa ma na badanie trzeźwości przy pomocy alkomatu.

Koronawirus, a badanie alkomatem – czy to bezpieczne?

Koronawirus nie stanowi przeszkody dla bezpiecznego badania alkomatem, ale trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiednich środków ostrożności i higieny.

czytaj całość »
AlcoFind Polaris - Test w trudnych warunkach 0
AlcoFind Polaris - Test w trudnych warunkach

Alkomat Polaris

Obecnie na polskim rynku mierników poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu znaleźć możemy setki, jak nie tysiące różnych modeli, z czego każdy w innej cenie. Jak zatem spośród tych wszystkich modeli wybrać urządzenie, które będzie wydajne, przystępne cenowo i spełni Nasze oczekiwania?

Dziś na warsztat Nasi eksperci wzięli model Polaris. Sprawdź wyniki Naszych testów!

czytaj całość »
Alkomat iSober 30 - Test i recenzja ekspercka 0
Alkomat iSober 30 - Test i recenzja ekspercka

Alkomat isober 30

Każdy kierowca wie, że prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, nawet jeśli są to znikome ilości jest nie tylko zabronione w Polsce ale i wysoce nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Często jednak zdarzają się sytuacje, w których po niewielkim spożyciu alkoholu jesteśmy zmuszeni prowadzić samochód i wtedy warto jest sprawdzić, czy na pewno możemy wsiąść za kółko.

W tym artykule zweryfikujemy model alkomatu Promiler iSober 30

Czego możemy spodziewać się po tym modelu? Co znajdziemy w zestawie? I najważniejsze, czy warto jest w niego zainwestować. Sprawdźcie test Naszych ekspertów.

czytaj całość »
Blokada CErr w alkomacie pro x5 rozwiązanie problemu 0
Blokada CErr w alkomacie pro x5 rozwiązanie problemu

Błąd cErr w alkomatach PRO X-5 i PRO X-5 PLUS – Jak usunąć komunikat?

Czym jest błąd cErr?

     Komunikat jaki pojawia się w modelach alkomatów PRO X-5 i PRO X-5 PLUS – cErr oznacza, że Twoje urządzenie włączyło układ samokontroli blokując czujnik przed wystąpieniem ewentualnych uszkodzeń. Zabezpieczenia te zostały celowo wprowadzone przez producentów by chronić urządzenie oraz wydłużać jego żywotność.

 

czytaj całość »
Alkomat PRO X-5 + z plusem czy bez? 0
Alkomat PRO X-5 + z plusem czy bez?

    Alkomat PRO X-5+

     Alkomat PRO X-5 + to urządzenie służące pomiarowi stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu i jest ulepszoną wersją poprzedniego modelu opisanego w Naszym artykule

     Z uwagi na fakt, że już w poprzednim modelu PRO 3-X zastosowano nowoczesne komponenty, producenci postanowili nie rezygnować z tych rozwiązań i wykorzystali je również w kolejnym flagowcu. Co w takim razie odróżnia obydwa modele od siebie? Serce każdego urządzenia elektronicznego, czyli oprogramowanie. Inżynierowie zastosowali najnowsze oprogramowanie opracowane do obsługi profesjonalnych urządzeń mierniczych, dzięki któremu możliwe było wyposażenie alkomatu w dodatkowe funkcje. Tym sposobem poza precyzyjnym wynikiem i bezpieczeństwem użytkowania, otrzymujemy zapamiętanie ostatnich 10 pomiarów, samokontrolę działania sensora oraz wskaźnik kalibracji.

   

czytaj całość »
TEST ALKOMATÓW - PRO X-3 Najlepszy w swojej klasie cenowej? 0
TEST ALKOMATÓW - PRO X-3 Najlepszy w swojej klasie cenowej?

Alkomat pro x3 

     Alkomat PRO X-3 należy do modeli mierników stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu, które łączą w sobie wysokiej klasy komponenty, mocne sensory elektrochemiczne i szeroki zakres pomiarowy, a to wszystko w przystępnej cenie.

     Model PRO X-3 należy do klasy urządzeń nowej generacji, w których zastosowano zaawansowaną technologię odpowiedzialną za stabilność i precyzję pobieranych wyników. Super czuły sensor elektrochemiczny we współpracy z innowacyjnym oprogramowaniem sprawia, że to niewielkie urządzenie jest gotowe do wykonania natychmiastowej pracy pomiarowej na najwyższym poziomie.

   

czytaj całość »
Jak wybrać odpowiedni detektor gazu? 0
Jak wybrać odpowiedni detektor gazu?

Detektory gazu to urządzenia, które powinny znajdować się we wszystkich gospodarstwach domowych korzystających z instalacji gazowej. Ich zadaniem jest kontrolowanie szczelności instalacji. Dzięki detektorom można w prosty sposób sprawdzić, czy została ona prawidłowo zainstalowana, a także czy nie grozi mieszkańcom niebezpieczeństwo wynikające z potencjalnego wybuchu. Urządzenia te są również wykorzystywane podczas okresowych badań nieszczelności gazu przez Spółdzielnie Mieszkaniowe. Dzięki kompaktowym rozmiarom bez najmniejszego problemu można je przetransportować.

czytaj całość »
Czym jest wykrywacz nieszczelności gazu? 0
Czym jest wykrywacz nieszczelności gazu?

Choć instalacja elektryczna jest dużo bezpieczniejsza od gazowej, to ta druga opcja jest nadal bardzo popularna. W wielu gospodarstwach domowych ze względu na stare przyzwyczajenia, a także na bardziej atrakcyjną cenę, mieszkańcy decydują się pozostać przy instalacji gazowej. Choć to rozwiązanie ma swoje zalety, to trzeba pamiętać o tym, że istnieje ryzyko wycieku gazu. Dlatego posiadacze instalacji gazowej muszą wykazać się niebywałą ostrożnością, aby nie zaszkodzić sobie i innym mieszkańcom bloku, kamienicy czy domu. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwolą na wykrycie nieszczelności gazu, o czym opowiemy w tym artykule.

czytaj całość »
Czym jest detekcja gazu? 0
Czym jest detekcja gazu?

Detekcja gazu przeprowadzana jest przy pomocy detektora gazu. Polega ona na sprawdzeniu stężenia danego gazu znajdującego się w powietrzu. Proces ten wykonywany jest najczęściej w zamkniętych pomieszczeniach, w których znajduje się instalacja gazowa. Wynika to z faktu, że istnieje duże ryzyko wycieku paliwa gazowego, co w konsekwencji może doprowadzić do eksplozji.

W obiektach przemysłowych najczęściej wykorzystywany jest gaz ziemny. Jest on wybuchowy, lżejszy od powietrza, niewidoczny i bezwonny, a jego głównym składnikiem jest metan. Właśnie dlatego tak ważne jest, by na zagrożonym terenie znajdował się odpowiedni detektor gazu.

czytaj całość »
Czy wirtualny alkomat jest godny zaufania? 0
Czy wirtualny alkomat jest godny zaufania?

Musicie wiedzieć, że wirtualny alkomat bazuje na suchych danych takich jak płeć, wzrost, waga, wiek, a także ilość wypitego alkoholu oraz jego moc. Niektóre strony internetowe oferują możliwość dodania ilości spożytych posiłków oraz godzinowy przedział czasu, w jakim był spożywany alkohol. Jako że Internetowe alkomaty działają na podstawie opracowanego algorytmu, nie mogą być w stu procentach wiarygodne. Wirtualny alkomat nie bierze pod uwagę indywidualnych zachowań i predyspozycji organizmu.

czytaj całość »
CO TO JEST BLOKADA ALKOHOLOWA? 0
CO TO JEST BLOKADA ALKOHOLOWA?

Blokada alkoholowa to niezwykle skuteczne narzędzie, które montowane jest w pojazdach mechanicznych. Jego zadaniem jest uniemożliwić nietrzeźwemu kierowcy na jazdę. Dzięki temu rozwiązaniu kierowca za zgodą sądu może liczyć na złagodzenie lub zmianę kary. Blokada alkoholowa poinformuję osobę chcącą wsiąść za kółko o jego nietrzeźwości. Jednak czy faktycznie jest to dobre rozwiązanie? Z naszego artykułu dowiesz się, jak działa blokada alkoholowa w samochodzie i czy rzeczywiście jest to dobra opcja dla każdego.

czytaj całość »
Ranking alkomatów elektrochemicznych – urządzenia godne uwagi 0
Ranking alkomatów elektrochemicznych – urządzenia godne uwagi

Jakiś czas temu na rynek wkroczyły alkomaty elektrochemiczne, które z każdym dniem stają się coraz bardziej popularne. Klienci przeważnie decydują się na ich zakup, rezygnując z urządzeń półprzewodnikowych. Dlaczego tak się dzieje?

Odpowiedź jest prosta. Alkomaty elektrochemiczne zostały wyposażone w nowoczesny sensor elektrochemiczny, który charakteryzuje się wysoką czułością, co daje niezwykle precyzyjne pomiary. Urządzenia elektrochemiczne potrafią określić bardzo dokładnie stężenie alkoholu we krwi, dzięki czemu użytkownik może błyskawicznie zbadać stan swojej trzeźwości. Pomiar alkomatem półprzewodnikowym nie da tak doskonałych efektów. Wynika to z mniej zaawansowanej technologii, jaka została wykorzystana w sensorze półprzewodnikowym.

czytaj całość »
Co to jest i Na czym polega legalizacja alkomatu? 0
Co to jest i Na czym polega legalizacja alkomatu?

Do 2008 roku legalizacja alkomatu była objęta przepisami prawa. Każde urządzenie służące do pomiaru alkoholu we krwi musiało być poświadczone specjalnym dokumentem, który mówił, że jest ono zgodne z normami prawnymi. Od tego czasu zaszły istotne zmiany. Minister Gospodarki podjął uchwałę, która zastąpiła proces legalizacji wzorcowaniem. Jest to, mówiąc w skrócie, potwierdzenie, że alkomat dostarcza prawidłowych informacji na temat stanu trzeźwości badanej osoby. Oba te procesy miały, a w przypadku wzorcowania nadal mają, za zadanie ułatwić pracę funkcjonariuszom policji i innym służbom mundurowym. Analizatory wydechu, które otrzymały certyfikat wzorcowania dają gwarancję, że dostarczane wyniki pomiarów trzeźwości będą w stu procentach prawidłowe. Jeśli alkomat nie otrzyma świadectwa wzorcowania, wówczas dla funkcjonariusza policji staje się w zasadzie bezużyteczny, gdyż przedstawione przez niego wyniki nie będą mogły być brane pod uwagę w sądzie. Wzorcowanie wykonywane jest w specjalistycznych laboratoriach, które posiadają akredytację PCA. 

czytaj całość »
Jaki alkomat do 200 zł? 0
Jaki alkomat do 200 zł?

Na zakup alkomatów decyduje się coraz więcej kierowców, dla których bezpieczeństwo jest priorytetem. Jednak istnieje duża grupa użytkowników pojazdów mechanicznych, którym wydaje się, że kupno analizatora wydechu wiąże się z ogromnym wydatkiem. Okazuje się, że wcale nie trzeba wydawać fortuny, by zaopatrzyć się w sprawnie działające, poręczne, a co najważniejsze precyzyjne urządzenie do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu. Na rynku można znaleźć wiele modeli alkomatów, których cena nie przekracza 200 zł. Zanim zdecydujemy się na zakup urządzenia, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Przede wszystkim niska cena, która wcale nie musi oznaczać, że sprzęt będzie gorszej jakości. Kolejna ważna rzecz, to wybór producenta. Renomowane marki, które istnieją na rynku dłużej, są z całą pewnością pewniejszym wyborem ze względu na swoje doświadczenie w branży. Ostatnim elementem, na który warto spojrzeć, to sensor. Wyróżniamy alkomaty z sensorem elektrochemicznym i półprzewodnikowym. 

czytaj całość »
0,89 mg l Jaka to wartość w przeliczeniu na promile? 0
0,89 mg l Jaka to wartość w przeliczeniu na promile?

Kontrole drogowe nie są zbyt lubiane przez kierowców. Jedną z czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy podczas rutynowych działań jest badanie trzeźwości. Właśnie dlatego tak ważne jest, by osoba prowadząca pojazd mechaniczny upewniła się, czy na pewno nie jest pod wpływem. Polskie prawo mówi, że we krwi osoby kierującej może znajdować się 0,2 promila alkoholu. Choć większość kierowców zna doskonale ten przepis, to już nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że alkomaty policyjne pokazują wynik w miligramach, co może wprowadzać w błąd. Dziś postaramy się szerzej rozwinąć temat i odpowiedzieć na pytanie ile to jest 0,88 mg w przeliczeniu na promile.

czytaj całość »
Pijany kierowca - co zrobić, gdy napotkamy pijanego kierowcę? 0
Pijany kierowca - co zrobić, gdy napotkamy pijanego kierowcę?

Wsiadanie za kółko po spożyciu alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem, które może doprowadzić do wypadku, nierzadko śmiertelnego. Nietrzeźwy kierowca powoduje ogromne zagrożenie nie tylko dla samego siebie, ale przede wszystkim dla swoich bliskich oraz innych użytkowników ruchu drogowego. Jeśli napotkamy osobę siedzącą za kierownicą, a jej zachowanie wskazuje na stan po spożyciu alkoholu, pod żadnym pozorem nie powinniśmy tego ignorować. Szybka i odpowiednia reakcja sprawi, że być może dzięki nam nie wydarzy się żadna tragedia.

czytaj całość »
Jakimi alkomatami posługuje się policja? 0
Jakimi alkomatami posługuje się policja?

Alkomat jest urządzeniem służącym do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu. Najczęściej spotykany jest u funkcjonariuszy policji, którzy wykorzystują go podczas kontroli drogowych. Dzięki niemu mogą przykładowo sprawdzić, czy sprawca wypadku był pod wpływem. Jednak z analizatorów wydechu korzystają nie tylko służby mundurowe. Coraz częściej na ich zakup decydują się firmy, a także użytkownicy prywatni. Jest to niewątpliwie korzystny trend, gdyż własny alkomat osobisty może pomóc w uniknięciu potencjalnych tragedii.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl