Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Akcesoria do detektorów gazowych

 

     Producenci detektorów gazowych poza oferowaniem samych urządzeń pomiarowych oddają do dyspozycji klienta szereg akcesoriów, które przyspieszają i ułatwiają dokonywanie pomiarów.

     Do tych najbardziej popularnych można zaliczyć pompkę zewnętrzną oraz zestaw zasilająco-ładujący.

Pompka zewnętrzna

     Pompka zewnętrzna przeznaczona jest do użytkowania z przenośnymi detektorami gazowymi. Przeznaczona jest do weryfikacji stężenia niebezpiecznych gazów w danym pomieszczeniu i dostarczenia informacji, czy wejście na teren szybu czy zbiornika jest bezpieczne. Przełączenie pomiędzy dwoma trybami: tryb dyfuzyjny, tryb pompy, jest szybkie i łatwe.

     Pompa jest mocowana do urządzenia przy pomocy specjalnego klipsa, a pompowanie rozpoczyna się od razu po podłączeniu pompy. Odłączenie następuje w chwili odpięcia klipsa.

     Pompa może być zasilana przez port micro USB, dzięki czemu do ładowania można wykorzystać standardowe wejście stosowane do ładowania większości smartfonów dostępnych na rynku. O stanie naładowania baterii poinformuje Cię specjalna dioda LED. UWAGA! Pełne naładowanie urządzenia zajmuje około 6 godzin. Naładowanie akumulatora do końca pozwala na trzy tygodnie pracy, wykonując aż 8 pomiarów dziennie.

     Pompa jest lekka i poręczna, nie zajmuje wiele miejsca w ekwipunku i natychmiast gotowa do wykonania pomiarów w ciasnych przestrzeniach. Posiada wytrzymały akumulator, odporny na ewentualne uszkodzenia.

 

     Niezawodna konstrukcja, która gwarantują najwyższej jakości materiały pozwala na precyzyjne wykonywanie pomiarów nawet w temperaturze do -40°C.

Wielofunkcyjny wyświetlacz prezentuje:

  • Czas pracy,
  • Stan baterii,
  • Ostrzeżenia dotyczące pracy akumulatora,
  • Alarm ostrzegawczy.

 

Szeroki zakres pomiaru pobieranych próbek 

     Pompa zweryfikuje stopień zagrożenia w przestrzeniach oddalonych nawet o 45m, takich jak na przykład szyby czy studzienki kanalizacyjne. Pompka jest kompatybilna z wężami posiadającymi średnicę 3mm. Praca z wężem cechuje się krótkim czasem reakcji oraz trybem niskiego zużywania energii.

 

Zestaw zasilająco-ładujący  

     Zestaw zasilająco-ładujący to niezbędnik każdego detektora gazowego. Wszystkie niezbędne do pracy akcesoria w jednym miejscu.

 Składzie zestawu znajdują się:

  • Akumulator NiMH,
  • Moduł ładujący,

     Zestaw doskonale sprawdza się w branżach, które jednocześnie wymagają stosowania pomiarów oraz nie rozpraszają pracowników w wykonywaniu głównego zadania. Przykładem tego może być praca strażaków lub pracowników medycznych oraz służb mundurowych, które na miejscu wypadku są skoncentrowane na zabezpieczeniu miejsca oraz ewentualnych ofiar. Nie mogą jednak tym samym ryzykować własnym życiem lub zdrowiem. Dlatego w takich sytuacjach doskonałym rozwiązaniem jest dyskretny i precyzyjny miernik z zestawem zasilająco ładującym, który zabezpieczy detektory przed nieoczekiwanym rozładowaniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl