Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Bezpieczeństwo w Twoim domu

Zagwarantowanie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania jest kwestią priorytetową nie tylko dla domowników ale i dla producentów czujników i detektorów wykrywających zagrożenia. Kategoria ta jest niezwykle bliska także dla przedstawicieli Polskiego Centrum Wzorcowania, dlatego do Państwa dyspozycji oddajemy szereg czujników wyposażonych w najlepsze komponenty informujące o wykryciu zagrożenia.

Bezpieczeństwo w domu jest ważne cały rok, nie tylko w okresie grzewczym. Użytkowanie ogrzewania gazowego, kuchenek gazowych czy piecy poza wymogiem przeprowadzania okresowych przeglądów instalacji, powinno być kontrolowane z użyciem dodatkowych zabezpieczeń. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie wykryć ewentualne nieszczelności w instalacjach gazowych.

Nieszczelność instalacji może nieść za sobą szereg negatywnych konsekwencji dla zdrowia i życia domowników. Niektóre gazy nie są możliwe do rozpoznania zmysłem węchu. Zainstalowanie czujników gazu czy detektorów czadu poinformuje sygnalizacją dźwiękową o przekroczeniu norm zanieczyszczenia w pomieszczeniach.

Bezpieczeństwo w Twoim domu

Jak wybrać najlepszy czujnik?

Wybór najlepszego urządzenia na rynku powinien odzwierciedlać zaspokojenie potrzeb Klienta. W tym wypadku można sugerować się wielkością czujnika lub formą jego zasilania (energia elektryczna, baterie). Jednak to co powinno być wyznacznikiem podjęcia decyzji o zakupie są certyfikaty jakości. Urządzenia posiadające potwierdzenie zgodności z dyrektywami unijnymi dają gwarancję odpowiedniego zabezpieczenia przestrzeni domowej.

Gdzie zainstalować urządzenie?

Producenci zalecają by czujniki zlokalizowane były na wysokości głowy, gdzie mogą gromadzić się szkodliwe gazy. Nie należy montować urządzeń w rogach pomieszczeń, gdyż właściwe odczyty mogą być blokowane w zwężonych miejscach. Najlepszym miejsce na instalację są przestrzenie, w których znajdują się sprzęty z podłączeniem do gazu. W sypialniach zaleca się umiejscowienie czujnika na wysokości około 70 cm od ziemi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl