Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Detektory jednogazowe

 

Detektory jednogazowe znajdują zastosowanie w branżach, które kładą duży nacisk na ochronę zatrudnionych pracowników mających styczność z brakiem tlenu lub niebezpiecznymi gazami. Detektory jednogazowe odpowiadają za dokonanie pomiaru jednego gazu oraz zaalarmowania użytkownika o przekroczeniu dopuszczalnych norm. Podczas wykonywania prac nie ma możliwości kontrolowania wyświetlacza, dlatego w miernikach tego typu istotną funkcją jest nie tylko sygnalizacja optyczna ale i dźwiękowa (dźwięk alarmu jest na tyle wyrazisty, że nawet bardzo zapracowane osoby nie przegapią powiadomienia o zagrożeniu).

 

Funkcjonalność

Wszystkie detektory oferowane w naszym sklepie posiadają przemyślaną i prostą w obsłudze konstrukcję. Główny panel wyposażono w przejrzysty, podświetlany ekran, który pozwala na odczytanie wyniku pomiaru nawet w utrudnionych warunkach. Do obsługi detektora wystarczą zaledwie dwa przyciski, które są wyczuwalne nawet podczas pracy w rękawicach roboczych. Urządzenia tego typu muszą cechować się prostotą użycia oraz jasnymi i czytelnymi komunikatami, gdyż wykonując pracę w dużym stresie i pod presją czasu robotnicy nie powinni być rozpraszani innymi zadaniami.

Na funkcjonalność detektorów jednogazowych przekłada się również ich konserwacja, czy rodzaj zasilania. W tym przypadku najbardziej wydajne i niezawodne są detektory jednogazowe posiadające zasilanie na baterie oraz nie wymagające dokonywania okresowej kalibracji. Oznacza to, że detektory tego typu nie potrzebują podłączenia do prądu, a co za tym idzie nie utrudniają pracy zbędnym okablowaniem. Ponadto jednorazowa kalibracja gwarantuje niezawodność pomiarów przez cały okres eksploatacji miernika.

 

„Więcej” nie zawsze znaczy „lepiej”

 

Wybór właściwego detektora jednogazowego powinien opierać się na dostosowaniu do wykonywanego zadania. Nie zawsze zachodzi konieczność zakupienia urządzenia, które posiada wiele funkcji, które przy prostszych zadaniach mogą zakłócać pracę zamiast w niej pomagać. Bardzo ważne w doborze odpowiedniego miernika jest określenie norm pomiarowych i wzięcie pod uwagę ewentualnych błędów w pomiarach. W związku z tym jeśli zakupiony detektor jednogazowy ma spełniać funkcję ochronną użytkownika, to powinien on być w stanie zmierzyć poprawne wartości ujęte w przepisach Najwyższych Dopuszczalnych Stężeniach (NDS i NDSCh).

 

Właściwości użytkowe

Z uwagi na wykorzystywanie detektorów jednogazowych w trudnych warunkach wymaga mocnej i wytrzymałej konstrukcji oraz zastosowania materiałów najwyższej jakości.

Decydując się na zakup w naszym sklepie zyskują Państwo niezawodne i precyzyjne urządzenia pomiarowe o wydłużonej żywotności, nawet przy dużej eksploatacji.

 

Detektory jednogazowe

 Skorzystaj z doradztwa Naszych ekspertów

 

            Skorzystaj z infolinii lub czatu z doradcą by wybrać produkt, który najlepiej zaspokoi Twoje potrzeby. Naszym klientom oferujemy jedynie produkty sprawdzonych producentów z ugruntowaną pozycją na rynku. Samodzielne prowadzimy obszerne testy weryfikujące działanie urządzeń, dzięki czemu dysponujemy specjalistyczną wiedzą o każdym detektorze.

            Doradzamy wybór urządzenia z przeznaczeniem do konkretnych przestrzeni prowadzonej działalności gospodarczej. Jesteśmy przygotowani do podjęcia współpracy z małymi, średnimi i dużymi przedsiębiorstwami.

            Ponadto odsyłamy Państwa do innych kategorii jak: detektory jednogazowe, dwugazowe, wielogazowe i akcesoria, gdzie dokładnie objaśniamy czym różnią się poszczególne modele oraz jak wybrać najlepsze urządzenie w odniesieniu do Państwa potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl