Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Detektory wielogazowe

 

      Detektory wielogazowe to niezbędne i podstawowe wyposażenie wszelkiego rodzaju służb ratunkowych, w tym: straży pożarnej, policji, służb medycznych, ale również w branży komunalnej, czy przemysłowej. Jak sama nazwa wskazuje detektory wielogazowe zostały zaprojektowane by wykrywać nawet kilka rodzajów gazów jednocześnie oraz prezentować ich dokładne stężenie na wbudowanym ekranie. Mierniki posiadają alarm wizualny, dźwiękowy oraz wibracyjny informujący użytkownika o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia substancji niebezpiecznych. Oznacza to, że aby uzyskać powiadomienie o zagrożeniu urządzenie nie musi być trzymane w dłoni.

      Detektory wielogazowe wykrywają stężenia gazów wybuchowych LEL (Lower Explosive Limit – DWG – Dolna Granica Wybuchowości), CO i H2S – gazy toksyczne: tlenek węgla i siarkowodór, O2 – tlen.

      Taka konfiguracja urządzenia pozwala na wykorzystanie detektora w wielu przedsięwzięciach, jednak należy pamiętać o zasadzie dopasowania urządzenia do wykonywanego zadania. Jeśli zatem najczęściej pomiarowi podlega wykrycie jednej substancji, warto skorzystać z pomocy detektora jednogazowego.

 

Wybór właściwego urządzenia pomiarowego

       Kupno detektora wielogazowego powinno zostać poprzedzone weryfikacją kilku istotnych cech, które sprawią, że będzie on długo i sprawnie wykonywać swoje zadania. Pierwszą z nich jest posiadanie mocnego sensora. Bardzo ważne w doborze odpowiedniego miernika jest określenie norm pomiarowych i wzięcie pod uwagę ewentualnych błędów w pomiarach. W związku z tym jeśli zakupiony detektor jednogazowy ma spełniać funkcję ochronną użytkownika, to powinien on być w stanie zmierzyć poprawne wartości ujęte w przepisach Najwyższych Dopuszczalnych Stężeniach (NDS i NDSCh).

 

Korzystaj mądrze z technologii detektorów wielogazowych

      Wybór urządzenia do przeprowadzania odpowiednich pomiarów ma decydujący wpływ na funkcjonowanie jego sensora a tym samym żywotność miernika. Używanie detektora wyposażonego w nieco starszą technologię jaką jest rozwiązanie katalityczne, do weryfikowania występowania kilku gazów, może powodować rozkalibrowanie lub całkowite zniszczenie miernika. Dzieje się tak dlatego, że reakcja w czujniku katalitycznym wymaga obecności tlenu, którego brak jest w ciasnych i zamkniętych przestrzeniach.

      W takich sytuacjach najlepszym urządzeniem jest detektor wielogazowy posiadający podczerwony sensor gazów wybuchowych – IR – Infra Red. Technologia ta nie wymaga obecności tlenu i jest odporna na przekroczenia zakresów pomiarowych.

      Ponadto w takim wariancie masz możliwość dokonywania pomiarów nawet do 60 dni na jednej baterii.

Gdzie sprawdzają się przenośne mierniki i detektory gazów?

 

         Ciasne i zamknięte przestrzenie – w których nie istnieje odpowiednia wentylacja, a co za tym idzie ulatniające się gazy z łatwością gromadzą się w dużych stężeniach zagrażających zdrowiu i życiu pracowników. Do takich miejsc zalicza się prace komunalne, kanały ściekowe, szyby, rowy, czy studzienki.

        Wojsko i służby mundurowe – z uwagi na duże ilości paliw wykorzystywane do zasilania wielu pojazdów, niezbędne jest regularne monitorowanie stężenia gazów. Dokładność kontroli umożliwiają detektory wielogazowe, które sprawdzają się również podczas transportu paliw i innych substancji.

        Straż pożarna – jednostki szybkiego reagowania, które nierzadko biorą udział w wypadkach powinny być wyposażone w detektory wielogazowe, by móc przeprowadzić sprawna akcje ratunkową bez narażania swojego życia i zdrowia. Dokonywanie takich pomiarów jest konieczne w przypadkach prowadzenia akcji ratunkowej podczas ryzyka wycieku niebezpiecznych gazów w zakładach przemysłowych, drogach i autostradach.

 

Skorzystaj z doradztwa Naszych ekspertów 

            Skorzystaj z infolinii lub czatu z doradcą by wybrać produkt, który najlepiej zaspokoi Twoje potrzeby. Naszym klientom oferujemy jedynie produkty sprawdzonych producentów z ugruntowaną pozycją na rynku. Samodzielne prowadzimy obszerne testy weryfikujące działanie urządzeń, dzięki czemu dysponujemy specjalistyczną wiedzą o każdym detektorze.

            Doradzamy wybór urządzenia z przeznaczeniem do konkretnych przestrzeni prowadzonej działalności gospodarczej. Jesteśmy przygotowani do podjęcia współpracy z małymi, średnimi i dużymi przedsiębiorstwami.

            Ponadto odsyłamy Państwa do innych kategorii jak: detektory jednogazowe, dwugazowe, wielogazowe i akcesoria, gdzie dokładnie objaśniamy czym różnią się poszczególne modele oraz jak wybrać najlepsze urządzenie w odniesieniu do Państwa potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl