Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Kalibracja (adiustacja) detektorów gazowych

 

     Regularna kalibracja detektorów gazowych stanowi o gwarancji właściwego funkcjonowania tych urządzeń. Polskie Centrum Wzorcowania wykorzystując 10 letnie doświadczenie własnych specjalistów, stworzyło certyfikowane laboratorium specjalizujące się w kompleksowej obsłudze klienta w zakresie kalibracji przyrządów pomiarowych.

 

Częstotliwość kalibracji detektorów gazowych 

    Konieczność wykonania kalibracji urządzenia jest procesem niezbędnym do właściwego użytkowania mierników. Jej częstotliwość w dużej mierze reguluje rodzaj urządzenia, jednak zgodnie z zaleceniami, taki proces powinien być przeprowadzany między 6 a 36 miesięcy od daty zakupu. Należy w tym miejscu również podkreślić, że kalibracja nie obejmuje tylko okresowych prac serwisowych mierników, ale także dodatkowe wzorcowanie w przypadku, gdy detektor został zatruty zbyt wysokim stężeniem gazów.

      To na co każdy użytkownik detektorów gazowych powinien zwrócić uwagę, to dokonywanie przeglądów urządzenia w profesjonalnych serwisach. Właściwe badanie urządzenia wydłuża jego żywotność oraz gwarantuje precyzję pobieranych pomiarów przez cały czas użytkowania miernika.

 

Kalibracja równa się bezpieczeństwo

       Polskie Centrum Wzorcowania w swojej działalności kładzie bardzo duży nacisk na profesjonalizm oraz eksperckie doradztwo zarówno w procesie kupna odpowiedniego do potrzeb klienta miernika, jak i pełnego wsparcia po zakupowego.  Dlatego też zwracamy Państwa uwagę na istotną kwestię, jaką jest odpowiednia kalibracja. Właściwie przygotowany do pracy detektor chroni przed niebezpiecznymi substancjami gazowymi w miejscu pracy.

       Należy jednak pamiętać, że jak każde urządzenie, również mierniki gazu zużywają się i tracą swoje właściwości. Skutkiem rozregulowań mogą być niewłaściwe pomiary i błędne odczyty substancji z powietrza. Certyfikowane wzorcowanie nie tylko gwarantuje bezpieczeństwo wykonywanej pracy, pozwala także na wczesne wykrycie wszelkich nieprawidłowości w funkcjonowaniu urządzenia, a co za tym idzie szybką reakcję na awarię i uniknięcie poważniejszych usterek.

Kalibracja (adiustacja) detektorów gazu

Gwarancja jakości potwierdzona certyfikatem

     Każdy detektor gazowy poddany kalibracji w laboratorium Polskiego Centrum Wzorcowania opatrzony jest certyfikatem potwierdzającym jakość wykonanej usługi. Na dokumencie znajdują się między innymi takie informacje jak data wykonania badania, wynik badania oraz pieczęć laboratorium.

     Do dyspozycji klientów oddajemy również infolinię oraz czat przeznaczone do kontaktu z Naszymi ekspertami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl