Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Wzorcowanie detektorów gazowych

 

     Każde nowoczesne i profesjonalne urządzenie pomiarowe dostępne w ofercie Polskiego Centrum Wzorcowania jest poddane dokładnym badaniom laboratoryjnym i opatrzone certyfikatem jakości. Ponadto badawcze działania Naszej firmy posiadają akredytację Głównego Urzędu Miar, który dodatkowo weryfikuje wyniki testów uzyskanych przez laborantów w Polskim Centrum Wzorcowania i odnosi je do wymogów innych instytucji metrologicznych oddając do dyspozycji naszych klientów pełny raport badawczy stanowiący o niezawodności i precyzji detektorów przekazanych do sprzedaży.

     Podwójna weryfikacja nie tylko dowodzi temu, że produkty dokonują właściwych pomiarów, ale jest dowodem na zaangażowanie jakie nasi eksperci wkładają w każdy oferowany w sklepie miernik. Dokładamy wszelkich starań by nasi klienci wraz z detektorami otrzymali gwarancję bezpiecznego wykonywania obowiązków pracowniczych w każdych warunkach.

 

Procedura badawcza 

     Zanim detektory zostaną dopuszczone do użytku kierowane są do Naszego laboratorium zlokalizowanego we Wrocławskim Parku Technologicznym. Mierniki poddawane są dokładnym testom weryfikującym czułość sensorówna występowanie szkodliwych substancji w powietrzu. Niezależne badanie dostarcza informacji czy reakcja czujnika wykrywa stężenia w jednostkach określonych przez wymogi polskiego prawa. 

     Wszystkie badania wykonujemy na Naszych wzorcach. Uzyskane wyniki wraz z informacją jaki rodzaj badania wykonano, jakimi gazami testowano sensory oraz jakie wyniki uzyskało dane urządzenie zamieszczane są na oficjalnym certyfikacie z pieczęcią laboratorium.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Współpraca z Głównym Urzędem Miar

     Podjęcie współpracy z Głównym Urzędem Miar pozwala Naszym klientom skorzystać z doświadczenia rządowej instytucji metrologicznej. Wszystkie zdolności w zakresie pomiarów i wzorcowania są materiałami, które urząd regularnie publikuje w bazie danych kluczowych porównań (BIPM) Międzynarodowego Biura Miar.

     Porozumienie pomiędzy instytucjami ma charakter wielostronny, dzięki czemu zachowane standardy wzorcowania pomiarów oraz certyfikaty ich przeprowadzenia są respektowane przez wszelkie, zlokalizowane na terenie Polskie instytucje metrologiczne.

 

Regulacje prawne

     Główny Urząd Miar jest urzędem administracji rządowej, właściwym w sprawach miar i probiernictwa. Prezes Głównego Urzędu Miar, zgodnie z ustawą z dnia 11 maja 2001 r. – Prawo o miarach (Dz. U. z 2020 r. poz. 140, 285, 568, 1086), jest centralnym organem administracji rządowej nadzorowanym przez ministra właściwego do spraw gospodarki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl