Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Alkomat wirtualny

Wirtualne alkomaty

 

     Wirtualne alkomaty są bez wątpienia przedstawicielami postępu technologicznego jaki możemy obserwować w wielu dziedzinach elektroniki. Przeznaczone są głównie do szybkiego zweryfikowania stężenia alkoholu jakie może znajdować się w organizmie badającego się.

     Aby skorzystać z takiego rozwiązania należy wyszukać w sieci strony oferujące możliwość przeprowadzenia takiego badania. Rozwiązanie to najczęściej opiera się na krótkiej ankiecie, gdzie użytkownik jest zobowiązany do podania:

 

Swojej masy ciała

Wzrostu 

Płci i wieku 

Rodzaju i ilości wypitego alkoholu 

 

oraz czasu jaki upłynął od wypicia ostatniego drinka. Wynik badania powinien pojawić się po kilku sekundach od wysłania formularza do weryfikacji.

     Urządzenie to z roku na rok zyskuje na popularności, głównie dlatego, że jest ono łatwo dostępne. Dane jakie należy wprowadzić do wirtualnego alkomatu posiada każdy użytkownik. Badanie jest szybkie łatwe i natychmiastowo wskazuje poziom alkoholu użytkownika. Na rynku istnieje wiele różnych wirtualnych alkomatów, należy jednak w tym miejscu zaznaczyć, że obliczania stężenie alkoholu bazuje na specjalnie opracowanych algorytmach uwzględniających między innymi wiek czy płeć osoby badanej.

   Każdy jednak posiada inny metabolizm w związku z czym czas w jakim rozkłada się alkohol będzie inny dla każdego człowieka. Wszystkie dane jakie wskazywane są przez wirtualny alkomaty należy traktować orientacyjnie. Nie ma możliwości aby uzyskane dane mogły być traktowane jako pewnik. Jest to związane również z tym że każdy organizm posiada inną tolerancję napojów alkoholowych. Opcja ta nigdy nie będzie tak dokładna jak urządzenia do obsługi manualnej. Może jednak dawać orientacyjny pogląd na stan upojenia alkoholowego oraz szacowany czas wytrzeźwienia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl