Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Wzorcowanie alkomatu

Usługa Wzorcowania Alkomatów

 

     Obok obowiązku kontrolowania kalibracji alkomatów równorzędnie ważne jest ich właściwe wzorcowanie. Proces ten dotyczy zarówno produktów profesjonalnych jak i zakupionych do użytku prywatnego. Wzorcowanie alkomatów powinno odbywać się w Centrach Wzorcowania posiadających dobrze wyposażone laboratoria, zarówno w sprzęt jak i odczynniki przeznaczone do badania.

     Każde wzorcowanie alkomatów powinno być potwierdzone uzyskanie Świadectwa Wzorcowania, które potwierdza wiarygodność przeprowadzonych testów oraz uzyskanych wyników.

 

Jak przeprowadzamy wzorcowanie? 

     Każde urządzenie, które wymaga przeprowadzenia usługi wzorcowania jest przekazywane do Laboratorium Polskiego Centrum Wzorcowania zlokalizowanego we Wrocławskim Parku Technologicznym. Każde urządzenie poddawane jest specjalistycznym oględzinom by następnie przekazać alkomat do sprawdzenia na precyzyjnych dawkach alkoholu. W następnym kroku alkomat dokonuje pomiaru stężenia alkoholu. Każdy uzyskany wynik jest porównywany z tak zwanym wzorcem odpowiadającym aktualnym wymaganiom prawnym.

     Sprawdzone urządzenia otrzymują Świadectwo Wzorcowania PCA. Takie urządzenia mogą być z powodzeniem wykorzystywane w użytku codziennym osób prywatnych jak i służb mundurowych.

 

Jak skorzystać z usługi wzorcowania alkomatu?

Należy jedynie spakować urządzenie i dołączyć informację Usługa Wzorcowania Alkomatu i wysłać je na adres: Polskie Centrum Wzorcowania Sp. z o.o. ul. Grabiszyńska 89 53-503 Wrocław lub skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta 🖊 Biuro (32) 797 00 59 www.alkomaty-slask.pl.

 

* proszę pamiętać aby dodać swoje dane teleadresowe.

   

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl