Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Sprawdzone sposoby na kaca 0
Sprawdzone sposoby na kaca

Sprawdzone sposoby na kaca

Kac jest reakcją na rozkład alkoholu przez wątrobę i wydzielanie się toksycznego związku - aldehydu octowego (CH3CHO). Po wypiciu większej ilości alkoholu organizm wytwarza tyle aldehydu octowego, że zaczyna to realnie wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie (stąd charakterystyczne objawy: ból i zawroty głowy, światłowstręt, nadwrażliwość na dźwięki, brak apetytu, problemy z koncentracją, zaczerwienione oczy, ogólne osłabienie organizmu). Przed tymi nieprzyjemnymi konsekwencjami picia alkoholu można się jednak ustrzec, a jeśli wystąpią, możliwie je złagodzić.

Co robić, żeby nie mieć kaca?

Warto przygotować organizm do przyjęcia większej ilości alkoholu:

 1. Przed piciem alkoholu zjedz coś, najlepiej tłustego. Zjedzenie posiłku zawierającego tłuszcze, białko i węglowodany powoduje 3-krotnie wolniejsze wchłanianie alkoholu niż w sytuacji, gdy przed wypiciem nie zjesz nic.
 2. Wspomóż organizm witaminami B complex i C. Pomoże Ci nawet dawka wzięta bezpośrednio przed spożyciem alkoholu.
 3. W trakcie picia alkoholu ważne jest nawodnienie organizmu. Pij jak najwięcej wody, ewentualnie soków owocowych. Unikaj napojów gazowanych.
 4. Nie mieszaj alkoholi różnych rodzajów. Staraj się również unikać najtańszych trunków oraz alkoholu pochodzącego z nieznanego źródła.
 5. Nie pal papierosów podczas spożywania alkoholu, żeby jeszcze bardziej nie obciążać organizmu szkodliwymi substancjami.

 

Jak poradzić sobie z kacem?

W jaki sposób pozbyć się przykrych skutków picia alkoholu lub chociaż je złagodzić? Skorzystaj z któregoś z naszych sprawdzonych sposobów:

 1. Pij dużo wody. Woda oczyszcza organizm, a dodatkowo znajdują się w niej elektrolity, które uzupełnią braki wypłukane przez alkohol.
 2. Weź ciepłą kąpiel. Pory w skórze rozszerzą się, dzięki czemu toksyny łatwiej się uwolnią.
 3. Unikaj kawy. Kawa jest moczopędna, a Tobie nie zależy na tym, żeby się ponownie odwadniać.
 4. Idź na spacer na świeżym powietrzu. Dotlenienie organizmu i ruch wpłyną korzystnie na metabolizm, a co za tym idzie, usuwanie toksyn z organizmu.
 5. Jedz produkty, które korzystnie wpływają na łagodzenie objawów, m.in. zawierające potas i glukozę: banany, kiwi, marchew, jabłka, miód, jajka. Do picia, oprócz wody, polecamy soki owocowe, sok z pomidorów lub napój energetyzujący.
 6. Nie pij więcej alkoholu. Przysłowiowy “klin” nie przyniesie poprawy samopoczucia, a dodatkowo wprowadzisz więcej szkodliwej substancji do organizmu.

 

Jak sprawdzić, czy jest się już trzeźwym? Zbadaj się alkomatem!

Jeśli nie masz pewności, czy alkohol został już wydalony z organizmu, nie możesz sugerować się jedynie dobrym lub poprawnym samopoczuciem. Żeby być pewnym trzeźwości, musisz wykonać badanie alkomatem. Obecnie alkomaty do użytku osobistego są bardzo dokładne, a jednocześnie poręczne i w cenach dostępnych dla każdego użytkownika. Sprawdź nasze najpopularniejsze modele: AlcoFind AF-35, AlcoFind DA-7000 i EASYGO EC.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl